2439/​685

Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)

Fir-sidet vase af stentøj modelleret med små “ører”. Dekoreret med lysegrå glasur. Sign. monogram, 40. H. 13,4. B./L. 8.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Inderside med brugstegn.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

800608 1.500 DKK