1515/1155
Safirhalskæde af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne multifarvede safirer og hvide topaser på i alt ca. 33.00 ct. L. ca. 55 cm. Ca. 2012.
Dette emne handles i fuldmoms
Kan fremstå med alders- og brugsslitage.
Smykker, 8. april 2015
Vurdering
Hammerslag