1821/44
Sign. Täbriz jagttæppe, prydet med jægere og vilde dyr på lys bund. Persien. 20. årh. 288×218.
Slidte kanter. Slidte frynser.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud