2221/529
Wiliam Skotte Olsen (f. København 1945, d. sst. 2005)
“Aladin”. Sign. på bagsiden WSO med titel. Olie på lærred. 71 × 61.
Talrige mindre, oprindelige optørringsrevner. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 24. maj 2022
Vurdering
Hammerslag
19 bud