1948/107
Fransk lysekrone af forgyldt bronze, behængt med prismer, otte svungne lysarme monteret til el. 19. årh.s slutning. H. 90. DIam. 65.
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag