2033/​1279

Granathalskæde af forgyldt metal prydet med fem dråbefacetslebne og talrige facetslebne granater. L. 46,5 cm.

Midterstykket måler ca. 43×49 mm. Æske medfølger.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker, 12. august 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK