Foto endnu ikke klar
891/​201

Et par Gustavianske halvrunde konsoller af forgyldt træ med plader af hvid marmor, hver med sarg udskåret med bladværk og rosetter, runde kannelerede ben hvor imellem sprosse prydet med pinjekogle. Stockholm, 18. årh.s slutning H. 81. B. 80. D. 45. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag

120.000 DKK