2033/208
Mieczyslaw Krzyzak (f. 1914, d. 1984, polsk maler)
Trojkakørsel ved vintertide. Sign. M. Krzyzak. Olie på lærred. 60×80.
Behov for rensning. Minimale afskalninger og krakeleringer. Mindre hul (ved forreste hestehoved).
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud