2102/342
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 40. B. 30. D. 17.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger. Afslag på skiven.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud