Olav Christopher Jenssen (f. Sortland, Vesterålen 1954)
Uden titel. Sign. Olav Christopher, Berlin, 15. mars 1999. Farvekridt og voks på papir. Bladstørrelse 56×76.
Udstillet: "Olav Christopher Jenssen - The Empty Drawing Room“, Kunstverein Göttingen, april - maj 2000; Oldenburger Kunstverein, juni - august 2000 og Sønderjyllands Kunstmuseum, Tønder, marts - juni 2001. Proveniens: Privatsamling, Tyskland.
Undersøgt i ramme. Håndteringsmærker og misfarvninger. Papiret sidder løst bag rammen.
Samtidskunst, 19. oktober 2021