2043/​643

Hans Hartung (f. Leipzig 1904, d. Antibes 1989)

Komposition. Sign. Hans Hartung, 13/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56.

Undersøgt i ramme. Syrepletter.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.500 kr.

(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.