2043/643
Hans Hartung (f. Leipzig 1904, d. Antibes 1989)
Komposition. Sign. Hans Hartung, 13/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56.
Undersøgt i ramme. Syrepletter.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag