1946/​280

Sæt på 12 svenske bægere med hank af hammerslået sølv, indvendig forgyldte. Ceson Guldvaru Ab, Gøteborg 1976. Vægt 388 gr. H. 5 cm. (12)

I originale æsker

Fremstår med minimal alders- og brugsslitage.

Fra i Havnen

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Dette emne er udgået