1946/280
Sæt på 12 svenske bægere med hank af hammerslået sølv, indvendig forgyldte. Ceson Guldvaru Ab, Gøteborg 1976. Vægt 388 gr. H. 5 cm. (12)
I originale æsker
Fremstår med minimal alders- og brugsslitage.
Fra
i
Havnen
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Dette emne er udgået