Anne Margrethe Grosell (f. Frederiksberg 1909, d. 1999)
Fra en baggård med en barnevogn. Sign. Am Grosell. Olie på lærred. 62×78.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.