2131/644
Kubusformet lænestol med ben af forkromet stål, betrukket med sort hestehår. Udført og mærket hos Minotti.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hestehår med slitage.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag