2140/864
Gunnar Biilmann Petersen (f. 1897, d. 1968)
Et par højdejustérbare bordlamper af messing. Model 344. Udført hos Le Klint. H. inkl. skærmholder 48–60. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|