Kai Lindemann (f. København 1931, d. 2007)
Landskab med huse. Sign. Lindemann: Sign. på bagsiden Lindemann 60. Olie på lærred. 67×67.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2016, nr. 1652/630.