2050/8595
Vasili S. Semenov (, Moskva)
Russisk cigaretetui af sølv, indvendig forgyldt, graveret med bladværk og geometriske mønstre. Vasili S. Semenov, Moskva 1908–1917, lødighed 84. Vægt ca. 162 g. L. 11,5.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag