876/87
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Hundeslædekørsel i Ikamiutlandet. Sign. Emanuel A. Petersen Ikamiutlandet Nordgrønland. Olie på lærred. 120×166.
Malerier, 28. november 2017
Vurdering
Hammerslag