2043/361
Anon Skulp, 18. årh.
“Ein zug der menschenliebe Ludwigs XVI”. Scene med Ludwig den 16. Tryksign. I.G. Huck, Sept. 1796. Kobberstik. Lysmål 50×59,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtskjolder og fugtpletter. Enkelte fugtpletter. Papiret er revnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag