2016/782
Dansk snedkermester
To pers. sofa med stel af mahogni. Sider, sæde og dybhæftet ryg betrukket med rosa blomstret stof. H. 71. L. 140. D. 75.
Brugspatina, herunder ridser, mærker, hak samt noget smuds. Keder og syninger med enkelte mindre defekter. Fjedre med slitage.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag