1815/​1

Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)

En skagensfisker. Sign. M. A. 97. Olie på træ. 46×37.

Retoucheringer.

Ældre malerier og møbler, 9. april 2018

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK

(Autobud) 28.000 DKK
27.000 DKK
26.000 DKK
(Autobud) 25.000 DKK
25.000 DKK
(Autobud) 24.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK