2103/711
Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)
Uden titel. Sign. Em. 62. Olie på lærred. 27×36.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer samt lille afskalning i den hvide maling (øverst midtfor).
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
45 bud