12119/156
Amariel Nordoy (f. Klaksvík 1945, d. København 2022)
Bygd på Færøerne. Sign. Nordoy 80, nr. 150/310. Litografi i farver. Lysmål 32×46. Rammemål 47,5×62.
Papiret er let gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag