2014/​28

I. L. Jensen, skole, 19. årh.

Opstilling med lyserøde roser m.m. på en stenkarm. Usigneret. Olie på lærred. 26×33.

Mindre krakeleringer. Retoucheringer. To lapper på bagsiden.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK