2417/292
Godtfred Rump (f. Hillerød 1816, d. sst. 1880)
Forårsparti med to drenge ved et dige. Sign. GR 1865. Olie på papir monteret på træ. 17×25,5.
Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
44 bud