2132/8555
Constantin Hansen, m. fl., 19. årh.
Wilhelm Marstrand, m. fl., 19. årh.
En samling af fem studier. Delvist sign. Varierende teknikker. Bladstørrelser fra 14×23 til 22×36,5. (5). Uindrammede.
Flere gulnede. Svag foxing og mindre rifter. Alle monterede.
Kunst på papir, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag