1921/​1619

To karafler af opaline glas H. 16–21 cm, lille opsats, tre div. vaser, 1 lille kande og en asiet med gennembrudt fane. 19. årh.s slutning. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag