1921/1619
To karafler af opaline glas H. 16–21 cm, lille opsats, tre div. vaser, 1 lille kande og en asiet med gennembrudt fane. 19. årh.s slutning. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag