2041/805
Dansk design
Standerlampe med stel af bruneret metal og messing, monteret med skærm af rød og sort plast. 1940–50erne. H. 140.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag