Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Fritstående skrivebord med stel af stål, top af klart glas. Højre side med skuffesektion af finéret riopalisander med to skuffer i front, greb af stål. Udført hos BO-EX. H. 68. L. 180. B. 90.
Litteratur: Mobilia nr. 106, 1964.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Nøgle medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Plade med mindre kantafslag.
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
35 bud