1812/19
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Parti fra Skagen, bølgerne skyller ind over molen. Sign. Carl Locher 1909 Skagen. Olie på lærred. 50×68.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud