2103/347
Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)
“Fra den tørrre ovn på Bornholm”. Sign. G. Emil Libert. Olie på lærred. 28×23,5.
Få minimaler afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag