2437/​771

Rud. Rasmussen

Armstol af Cuba mahogni. Sæde betrukket med Nigerskind. Udført hos Rud. Rasmussens fabrik for egetræsmøbler med mærkat herfra.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Restaureret, slebet og limet ved samlinger. Nybetrukket.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?