2039/605
Gotfred Rode (f. Torstedlund, Ålborg Amt 1862, d. Frederiksberg 1937)
“På bakken”. Sign. mongram 1932. Olie på lærred. 57×72. Står ved tilbagekøbshylder.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag