1709/1604
Et par kinesiske paneler af rødmalet og forgyldt træ, udskåret med figurer og arkitektur. 19.-20. årh. H. 95. B. 49. (2)
Afkortede. Revner i træet. Den ene med afslag ved nederste kant.
Varia, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag