2046/​918

Fog & Mørup

Ottearmet lysekrone af messing med skærme af matteret glas. Udført og stemplet hos Fog & Mørup, 1950'erne. H. 60. Diam. 60.

Ridser og mærker. En skærm med reparation/limning. (Se foto)

Moderne kunst og design (udskudt), 12. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK