921/294
Signeret tyrkisk helsilketæppe i Hereke stil. Gentagelsesmønster med blomstervaser og fuglemotiver på lys bund. Ca. 900.000 kn. pr. m2. Signeret: Amali. 21. årh. 206×202.
Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag