2031/62
Engelsk natbord af mahogni, front med låge, senere plade af klart glas. 19. årh. H. 80. L. 44. B. 35.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet. Reparation på bagkant.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud