2049/7057
Et par antilopemasker, udskåret træ, rød, hvid og sort bemaling. Ogoni, Nigeria. H. 50. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag