2014/537
Yasse Tabuchi (f. Kitakyushu, Japan 1921, d. Vauhallan 2009)
Seks kompositioner. Sign. Tabuchi 87, 22/100. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 47×33. (6)
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud