319/11
Otte lange halskæder af delvist forgyldt sterlingsølv, metal samt sort og gråt flet prydet med talrige facetslebne gule, sorte og klare sten samt perler af kvarts, glas og lava. Perlediam. ca. 8,0–12,0 mm. Justerbare længder. (8)
Proveniens: Smykker fra Reeslev, Bredgade 19, København under konkurs.
Dette emne handles i fuldmoms
Intet at bemærke. Fremstår ny og ubrugt.
Tvangssalg, 18. december 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud