2424/117
Kinesisk tepotte af porcelæn, dekoreret i blåt med de Otte Udødelige, med metal montering og hank. 20. årh. H. 28 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud