2441/9015
Et par italienske lampetspejle af slebet glas, 18. årh. senere lysarme af forgyldt bronze, 19. årh. H. 55 cm. (2)
Proveniens: Samling efter den norske skibsreder Ragnar Moltzau senior.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
The classic interior sale, 7. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag