1950/808
Dansk design
Papirkurv af fineret teak med kanter af aluminium. 1960–70'erne. H. 28,5. Diam. 22,5.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle ujævnheder langs kanter samt her revnedannelser i finér.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag