1422/189
Rundt bord af mahogni med beslag af forgyldt bronze, med fad af porcelæn med trykt dekoration i blåt. Empire form, 20. årh.s begyndelse. H. 65. Diam. 65.
Ældre malerier og møbler, 26. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud