1825/1608
Kinesisk bæltespænde af sølv prydet med drage, stemplet med kinesisk mestermærke samt 84. Vægt 85 gr. L. 8 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 21. juni 2018
Vurdering
Hammerslag