12031/​53

Des Asmussen (f. København 1913, d. 2004)

Carl Nielsen Festival. Plakat. Tryksign. Des Asmussen plakat, 1953. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 100×62. Uindrammet.

Med lidt brugsspor i siden.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK