1921/1505
Fem franske tallerkener af porcelæn dekoreret i farver og guld med diverse motiver, omgivet af bladbort på bleu royal grund. 19. årh. Darte og Vanson. Diam. 23 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tallerken med jagtsceneri med reparation og revne.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
21 bud