1332/​1516

Champagnekøler af sølv, svungen og skævknækket korpus, i siderne hanke. Tyskland 20. årh. Vægt ca. 1995 gr. H. 24.

Mindre ridser og mærker.

Varia, 8. august 2013

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

11.500 DKK