869/849
Et par smalle bogskabe af sortmalet træ, profileret top. Gustaviansk form, 19. årh.s slutning og senere bemalet. H. 232. B. 77. D. 32.
Proveniens: Hovby Apotek, Fyn.
Russisk, møbler og varia, 2. december 2016
Vurdering
Hammerslag