2439/1826
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
Skrivebord af kirsebærtræ, front med udtræksplade. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 76. B. 120. D. 52.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bordet er forhøjet med træklodser. Monteret med metalstang under bordet.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
35 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1022192 | ||
895286 | ||
1022192 (Autobud) | ||
895286 | ||
1022192 | ||
895286 | ||
1022192 (Autobud) | ||
895286 | ||
1022192 (Autobud) | ||
996989 | ||
1022192 (Autobud) | ||
996989 | ||
1022192 (Autobud) | ||
996989 | ||
1022192 | ||
996989 | ||
1022192 | ||
506944 (Autobud) | ||
1105203 | ||
506944 | ||
69553 | ||
865986 | ||
820929 | ||
215293 | ||
820929 | ||
878900 | ||
820929 | ||
821988 (Autobud) | ||
820929 | ||
821988 (Autobud) | ||
820929 | ||
821988 | ||
820929 | ||
69553 | ||
896810 |